Amazonka

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Amazonas and the translation is 100% complete.
Box Amazonas HiG.png

Pravidla pro spin-off hru Amazonka nemají dosud žádný oficiální překlad do češtiny. Nejnovější původní pravidla v němčině publikovalo vydavatelství HiG roku 2016.

Více informací o samotné hře naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Amazonas je založena na hře Carcassonne a je součástí série samostatných her "Carcassonne Around The World", ale není kompatibilní s originální hrou Carcassonne ani s žádnou z dalších spin-off her Carcassonne.

Hra využívá mnoho standardních herních konceptů Carcassonne a odehrává se v husté amazonské džungli v Brazílii.

V tropickém horku džungle se vydáte do jihoamerického deštného pralesa. Řeka i džungle oplývají pestrobarevnou faunou a flórou, která vytváří nejkrásnější panoramata. Nemáte však mnoho času na to, abyste ocenili klid tohoto okamžiku, protože si všimnete, že do džungle míří další průzkumníci, kteří staví tábory a sjíždějí řeku. Závod k ústí Amazonky začíná!

Poznámky WICA  

Následující pravidla vycházejí z verze pravidel HiG. Další komentáře a upřesnění pocházejí z různých diskusních fór o Carcassonne (BGG, CarcCZ, CarcC a CarcF).

Pravidla

Fanouškovská rozšíření  

  • Fanouškovská rozšíření pro hru Amazonka - Vznikla řada fanouškovských "print-and-play" rozšíření, která jsou k dispozici na CarcassonneCentral, CarcassonneForum a CarcassonneCZ. Tato rozšíření mohou být buď dokončená (k dispozici jako kompletní balíček kartiček a pravidel (podle potřeby - některá mohou být pouze sadou pravidel)), nebo ve vývoji (částečně rozpracovaná, možná některé kartičky a nástin pravidel v diskusním vlákně fóra).

Přehledy