Carcassonne: Mapy

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Carcassonne Maps and the translation is 100% complete.
Other languages:


Carcassonne Maps C2 Maps Banner.png
Carcassonne: Mapy v grafice C2 (9 druhů)
Carcassonne Maps C3 Maps Banner.png
Carcassonne: Mapy v grafice C3 (10 druhů - navíc s mapou Skandinávie)

Úvod

S Carcassonne: Mapami nabízí HiG novou možnost, jak hrát Carcassonne. Grafický styl je podle nové edice a nově také třetí edice.

Více informací o samotných mapách naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Na mapu můžete použít své kartičky a družiníky. V průběhu hry budete stavět skutečná města a ovlivňovat rozvoj důležitých cest. Budete mít také možnost novým způsobem získávat body, například obsazením velkého města nebo navázáním nového spojení se sousedními zeměmi pomocí trajektu.

Mapy vyžadují, aby hráči používali vlastní herní materiál ze základní hry a některých hlavních rozšíření. Nedají se hrát samostatně, ale jsou doplňkem pro základní hru s dalšími kartičkami.

Aktuálně vydané mapy:

  • Německo - C2 vydáno 2019; C3 vydáno 2023
  • Benelux - C2 vydáno 2019; C3 vydáno 2023
  • Francie - C2 vydáno 2019; C3 vydáno 2023
  • Velká Británie - C2 vydáno 2019; C3 vydáno 2023
  • Pyrenejský poloostrov - C2 vydáno 2019; C3 vydáno 2023
  • USA západ - C2 vydáno 2020; C3 vydáno 2023
  • USA východ - C2 vydáno 2020; C3 vydáno 2023
  • Taiwan - C2 vydáno 2021; C3 vydáno 2023
  • Ukrajina - C2 vydáno 2022; C3 vydáno 2023
  • Skandinávie - C3 vydáno 2023


Carcassonne Maps C2 Map Chips Banner.png
mapové žetony

K mapám je dále možné přidat rozšíření Mapové žetony. Tyto žetony mají pro každou mapu jiná pravidla. Ve Francii budete lisovat víno, zatímco Beneluxu si můžete vybírat mezi lícem nahoru položenými kartičkami na ostrovech. Na Pyrenejském poloostrově se věnujete Geocachingu; na Britských ostrovech můžete hrát dvakrát rychleji; v Německu a na Taiwanu máte možnost vylepšovat své družiníky; na východě a západě USA mohou hráči nahlédnout na tajné kartičky; na Ukrajině můžete obchodovat a získávat body; a ve Skandinávii můžete zvýšit počet bodů za cesty.


Jak používat tato pravidla

Pravidla jsou uspořádána následovně: Pod prvním odkazem jsou popsána základní pravidla společná pro všechny mapy. Druhý odkaz obsahuje původní základní pravidla pro mapu - Německo (tyto pravidla jsou zde ponechána pro úplnost, ale všechna pravidla jsou zahrnuta v předchozím odkazu se společnými pravidly).

Níže najdete také sekci věnovanou mapovým žetonům s odkazy na pravidla žetonů pro každou mapu, pravidla žetonů jsou totiž pro každou mapu jiná.

Pravidla

Pravidla mapy  

Pravidla mapových žetonů pro jednotlivé mapy