Hradní páni (fanouškovské rozšíření)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Castle Lords (Fan Expansion) and the translation is 100% complete.

Hradní páni přináší nové hodnocení cest obsazených pánem. Čím delší je hradní cesta je, tím víc narůstá její bodová hodnota.

Other languages:
CastleLords C1 TileA.png Na této stránce najdete pravidla pro takto ilustrované kartičky.
Pokud grafika na vašich kartičkách vypadá úplně jinak, bude mít jinou spin-off hru Carcassonne.Rule selection by design Spin-offs.png


Symbol CastleLords.png

Hradní páni přináší nové hodnocení cest obsazených pánem. Čím delší je hradní cesta je, tím víc narůstá její bodová hodnota.

Páni z Carcassonne sídlí na svých hradech od nepaměti. Svoje společenské postavení ukazují nejen ve velkosti svých příbytků, ale aj v délce hradních cest. Čím je totiž hradní cesta delší, tým větší má její Pán postavení.

Úvod

Symbol CastleLords.png
symbol rozšíření

Následující česká pravidla pro fanouškovské rozšíření Hradní páni Hradní páni v edici C1, vycházejí z návodu vytvořeného členem Carcassonne komunitních fór: Trebuchet (CarcC) Na této stránce je uveden jejich překlad s korekčními úpravami popsanými na souhrnné stránce: Poznámky k českému překladu Poznámky k českému překladu.

Obsah ke stažení

Download notice.png

Upozorňujeme, že WikiCarpedia nenese odpovědnost za obsah uvedených odkazů. Uveřejněné rozšíření se řídí pravidly příslušných webových stránek.
Komerční použití fanouškovských rozšíření je zakázáno. Tato rozšíření jsou určena výhradně pro osobní použití a nesmějí být za žádných okolností prodávána a to ani za pořizovací cenu.

Soubory ke stažení jsou k dispozici na následujících stránkách (může být vyžadována registrace):

Herní materiál

  • 4 nové kartičky krajiny s hradem na cestě

Pravidla

Příprava hry  

Kartičky s hradem na cestě zamíchejte mezi ostatní kartičky hry.

Hrad na cestě  

CastleLords C1 TileC.png
1. Přiložení kartičky

Pokud si vytáhne kartičku s hradem na cestě, přiložte ji podle obvyklých pravidel na herní plán.

2. Umístění družiníka

Po přiložení kartičky s hradem na cestě, může hráč umístit družiníka buď…

A) … na louku jako sedláka
NEBO
B) na vstup do hradu jako hradního pána. [1]
CastleLords C1 PlaceMeeple.png
Příklad 1: Červený umístí družiníka na vstup do hradu. Cesta vedoucí z hradu se stává hradní cestou a je obsazena červeným hráčem.

Poznámka 1: Není možné umístit družiníka na hrad a zároveň také na cestu, protože hrad a cesta jsou součástí jednoho celku (hradní cesty).

Poznámka 2: Pravidla pro umístnění družiníka na hradní cestu jsou stejná jako pro normální cestu. Nezapomeňte, že družiník umístěný na vstupu do hradu jako hradní pán, je zároveň umístěn na hradě i cestě.

3. Započítání bodů

Hradní cesta se počítá podle všech obvyklých pravidel základní hry pro běžnou cestu.
Pravidlo převahy platí pro hradní cestu také.

Hráč s převahou a s hradním pánem na hradní cestě získá 1 bod za každou kartičku této cesty. Zároveň získá 1 bod za každou předcházející kartičku hradní cesty. Hráč s převahou, ale bez hradního pána na hradní cestě, získává body z hradní cesty jako za normální cestu.

Příklad 2: Červený během předchozích tahů prodloužil hradní cestu přes 4 kartičky. Červený nyní zahraje kartičku s křižovatkou a ukončí svou cestu. Získá 15 bodů (1 + 2 + 3 + 4 + 5).

Poznámka 1: Pokud mají lupiči na cestě převahu, nezíská hradní pán žádné body. Pokud mají hradní páni i lupiči rovnocennou převahu, získávají hradní páni body za hradní cestu a lupiči body za běžnou cestu.

Variant.pngNeútočná varianta hry

Pokud hrajete neútočnou variantu hry, je nejvyšší bodová hodnota za hradní cestu 50 bodů.

Závěrečné vyhodnocení hradní cesty

Nedokončená hradní cesta se hodnotí podle běžných pravidel základní hry pro cestu a také podle převahy hradních pánů a lupičů na cestě.

Nové kartičky krajiny  

Rozšíření obsahuje některé kartičky se speciálními vlastnostmi. Celý přehled kartiček z tohoto rozšíření nalezete v části: Seznam kartiček.

CastleLords C1 TileC.png
Hrad na cestě: Hrad je součástí cesty. Družiník může být umístěn na vstup do hradu jako hradní pán (obývající hrad společně s cestou) nebo na louku jako sedlák.

Kombinace s dalšími rozšířeními  

Výběr rozšíření
V tomto zaškrtávacím výběru si můžete vybrat rozšíření (nebo jeho části) které máte ve své hře. Zobrazí se vám tak informace pouze o vybraných rozšířeních a ostatní informace zůstanou skryté.
V této části se zobrazují informace pouze o rozšířeních které máte zaškrtnuté ve výběru rozšíření.
Výběr rozšíření vyžaduje mít zapnutý JavaScript.
Spouštění...

Fanouškovská rozšíření

Lupičův synLupičův syn

Výklad pravidel komunitou Protože se hradní pán umísťuje na vstup do hradu, který je součástí hradní cesty, může hráč, odstraňující družiníka z cesty, odstranit i hradního pána.

StudnyStudny

Výklad pravidel komunitou Umístěné studny na cestě jsou pro vyhodnocení hradní cesty irelevantní, protože body za studny se přičítají až po výpočtu bodové hodnoty dokončené hradní cesty.

Seznam kartiček

Celkem kartiček: 4
CastleLords C1 TileA.png 1×
 + Popis
CastleLords C1 TileB.png 1×
 + Popis
CastleLords C1 TileC.png 1×
 + Popis
CastleLords C1 TileD.png 1×
 + Popis
Vysvětlivky
  •  - označuje kartičky s novou ilustrací tohoto rozšíření: CastleLords C1 TileC.png | hrad na cestě (má různé grafické provedení)

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.

  1. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Hrad je součástí cesty, družiníka proto nelze umístit přímo na hrad. Pokud je družiník umístěn na vstup do hradu, stane se z cesty - hradní cesta. Pro hradní cestu platí stejná pravidla jako pro normální cestu ze základní hry, až na průběh vyhodnocení.
  2. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Podle pravidel pro původní edici (C1) je přesun vozu ke vstupu do hradu povolen, protože je součástí hradní cesty.