Lovci a sběrači

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Hunters and Gatherers and the translation is 100% complete.
Box Hunters2 CZPL.png
Box Hunters CZ.png
(nová edice) (původní edice)

Důmyslná taktická stolní hra pro 2-5 hráčů od 8 let, jejímž autorem je Klaus-Jürgen Wrede

Pravidla pro spin-off hru Lovci a sběrači byly oficiálně přeloženy do češtiny. Nejnovější pravidla publikovalo vydavatelství Mindok roku 2007. Poprvé byly vydány vydavatelstvím Albi roku 2002.
Více informací o samotné hře a její rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).
Před tisíci a tisíci let, ještě dávno předtím, než krajině kolem dnešního Carcassonne vévodil mohutný hrad, byla tato oblast osídlena. Lidé zde lovili divokou zvěř, sbírali plody a chytali ryby, aby si zajistili každodenní živobytí. Ještě dnes můžeme obdivovat nádherné jeskynní malby a nálezy z pravěkých časů.

Pravidla

Nová edice (2020)  

Původní edice (2002)  

Fanouškovská rozšíření  

  • Fanouškovská rozšíření pro hru Lovci a sběrači - Bylo vytvořeno několik fanouškovských „print & play“ (vytiskni a hrej) rozšíření, některé jsou k dispozici na Carcassonne CZ fóru, nebo na zahraničních CarcassonneCentral a CarcassonneForum. Tato rozšíření mohou být buď dokončená (k dispozici jako kompletní balení kartiček a pravidel (podle potřeby - některá mohou být pouze sadou pravidel)), nebo ve vývoji (částečně rozpracovaná, možná některé kartičky a nástin pravidel v diskusním vlákně fóra).
  • Ačkoli jsou bodovací kartičky součástí Lovců a sběračů, je k dispozici ke stažení také alternativní sada na CarcassonneCentral.

Přehledy