Klaus-Jürgen Wrede

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Klaus-Jürgen Wrede and the translation is 100% complete.


Klaus-Jürgen Wrede (narozen 1963 v Meschede, Severní Porýní-Vestfálsko) je německý tvůrce deskových her včetně nejprodávanějšího Carcassonne.

Wrede se narodil do hudební rodiny v německém městě Meschede a vyrostl ve městě Arnsberg. Navštěvoval vysokou školu v Kolíně nad Rýnem, kde se učil hudbě a teologii.

Carcassonne Wrede vytvořil na dovolené a v roce 2000 vydalo hru Hans im Glück v němčině a Rio Grande Games v angličtině. Carcassonne se v následujících letech stalo jednou z nejpopulárnějších her na BoardGameGeek.

Jako dítě hrál hry jako Monopoly a šachy. Později hrál hry jako Kremlin, Civilization, Age of Renaissance, Tikal, Ra a Tigris and Euphrates. Mezi jeho oblíbené herní designéry patří Wolfgang Kramer, Reiner Knizia, Alan R. Moon, Klaus Teuber, Uwe Rosenberg a Karl-Heinz Schmiel.

Klaus-Jürgen Wrede žije nedaleko Kolína nad Rýnem a vyučuje hudbu a náboženskou výchovu. Mezi jeho oblíbenou hudbu patří Soul music, Richard Wagner, Sting, Johannes Brahms, U2, jazz, Supertramp a Frédéric Chopin.

Externí odkazy