Hrad

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page The Castle and the translation is 95% complete.
Other languages:


Box Castle Albi CZ.png

Úvod

Impozantní silueta města Carcassonne se koupe v záři zapadajícího slunce. Rytíři a panoši zaopatřují koně. Obchodníci nabízejí s hlasitým křikem své zboží a vyvolávači spěchají do paláce. Nade vším se ale vysoko do nebe tyčí hrad, téměř nedobytný, se svou mohutnou zdí...

Hrad je založen na mnoha prvcích hry Carcassonne, ale není kompatibilní s Carcassonne ani s žádnou z dalších odvozených her Carcassonne. Je jedinečný také tím, že hra začíná stavbou hradeb (které tvoří počítadlo bodů), přičemž herní kartičky se pokládají uvnitř těchto hradeb.

Poznámky WICA

Následující pravidla vycházejí z verze pravidel Albi. Další komentáře a upřesnění pocházejí z různých diskusních fór o Carcassonne (BGG, CarcCZ, CarcC a CarcF).

Pravidla

Castle Market.jpg
  • Základní hra
  • Sokol - Vyšel v roce 2015 a je k dispozici ke stažení zdarma na knizia.de/more. Podle Reinera Knizii Rio Grande Games původně plánovalo hru vydat v 2009. Princ se rozrůstá a začal se věnovat sokolnictví, což má za následek velké množství sokolích hnízd na hradě. Na hrad také přišlo náboženství a na hradě je nyní možnost stavět kaple.
  • K této hře nejsou známa žádná fanouškovská rozšíření.
  • Bodovací kartičky 100/200 jsou ke stažení ke stažení na CarcassonneCentral

Accessories

If you prefer to draw tiles from a bag, this custom design is available from Artscow:

Přehledy

Poznámky na závěr

Budou doplněny

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.