Objevitelé

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page The Discovery and the translation is 96% complete.
Other languages:
Box Discovery Albi CZ.png

Svižná stolní hra pro 2-5 hráčů od 8 let od Klause-Jürgene Wredeho a Lea Coloviniho.
Výtvarníci: Stefano Mondini, Fabio Visintin

Pravidla pro spin-off hru Objevitelé mají oficiální překlad do češtiny. Nejnovější pravidla publikovalo vydavatelství Albi roku 2005.

Více informací o samotné hře naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Objevitelé jsou založeni na hře Carcassonne, ale nejsou kompatibilní s Carcassonne ani s žádnou z dalších her Carcassonne spin-off.

Obyvatelé Carcassonne vyrážejí k novým břehům a vzdáleným zemím. Hráči prozkoumávají okolní území a vydávají se zdolávat nebezpečí mořských vln i horstev, aby objevili nové země. Strategická předvídavost společně se schopnostmi jejich družin složených z námořníků, lupičů a objevitelů dává hráčům naději na úspěch.

Hra využívá mnoho standardních konceptů hry Carcassonne, ale přesouvá se ze středověké Francie do vzdálené země - země nížin, hor a vodních ploch. Na rozdíl od Carcassonne přináší body velikost území, ve kterém se figurka nachází - bez ohledu na to, zda bylo území uzavřeno, či nikoli, ačkoli uzavřená území získávají podstatně více bodů. Rozhodnutí o tom, kdy figurku z území odstranit, je ponecháno na hráči - protože však území mohou s vývojem hry nabývat na hodnotě, může být rozhodování o správném okamžiku trýznivé. Existuje také dodatečné pravidlo, které umožňuje zvyšovat hodnotu horských území, i když již byly dokončeny.

Poznámky WICA  

DiscoveryLogo.jpg

Následující pravidla vycházejí z verze pravidel Albi. Další komentáře a upřesnění pocházejí z různých diskusních fór o Carcassonne (BGG, CarcCZ, CarcC a CarcF).

Pravidla

Fanouškovská rozšíření  

Discovery CC Scoretiles.jpg
  • The conversion of some Carcassonne fan expansions (Mines, Fishing, Spice Traders, Precious Stones and House Traders) for The Discovery was proposed on CarcassonneCentral. Only tile designs were released - the original expansions would also be required for rules and additional components.
  • Die Seeschlange is adapted around the dragon (from The Princess and the Dragon) and was inspired by Scotland's Loch Ness monster. A development version can be found on the German-speaking CarcassonneForum
  • 50/100 Scoring Tiles are available to download from CarcassonneCentral

Přehledy