Zimní krajina

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Winter Edition and the translation is 100% complete.


Box WE CZ.png

Pravidla pro spin-off hru Zimní krajina byly oficiálně přeloženy do češtiny. Nejnovější pravidla publikovalo vydavatelství Mindok roku 2012.

Více informací o samotné hře a její rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Úvod

Důmyslná taktická stolní hra pro 2 - 5 hráčů od 8 let, jejímž autorem je Klaus-Jürgen Wrede.

Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí v okolí Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu.


Pravidla

Přehledy

Historie vydání

Zimní edice ke stažení (ZE)  

WinterDownload 2011.png

První pravidla pro hru Zimní krajina v PnP (tiskni a hrej) variantě byly vydány v němčině roku 2011 vydavatelstvím HiG.

Více informací o samotné hře a naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).


Původní edice (ZK1)  

Box WE CZ.png

První pravidla pro hru Zimní krajina v první fyzické variantě byly vydány v češtině roku 2012 vydavatelstvím Mindok.

Více informací o samotné hře a naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

K tomuto vydání bylo v internetovém obchodě CundCo také vydáno nové minirozšíření Pan Perníček.

V roce 2013 vydal JEM Magazine ve spolupráci s maďarským vydavatelem Piatnik, rozšíření Vánoční dárek ve variantě PnP (tiskni a hrej) , ačkoli ilustrace karet byla v nezimním stylu původní edice (C1).

V roce 2015 bylo v zimní verzi vydáno také rozšíření Kruhy v obilí.

Druhá edice (ZK2)  

Nová pravidla byla znovu vydána v roce 2020, součástí byla zimní verze rozšíření řeka.

Třetí edice (ZK3)  

Nedlouho poté začaly Asmodee France a Asmodee Canada předvádět návrhy další revize zimní edice, do které byla přidána figurka Opat a zimní verze zahrady. Marcel také přidal do měst další budovy, což bylo v souladu s jeho příspěvkem k revizi grafiky originální základní hry. Tato další edice, komunitou označená jako "ZK3", byla vydána v prosinci roku 2022.