Hradní páni (Fanouškovské rozšířeni)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Castle Lords (Fan Expansion) and the translation is 100% complete.
Other languages:

Hlavní strana  > Carcassonne  > Fanouškovská rozšíření  > Hradní páni (Fanouškovské rozšířeni)


Exclamation2.png

Vezměte prosím na vědomí, že WikiCarpedia neodpovídá za obsah na uvedených odkazech. Uvedená rozšíření podléhají předpisům příslušných webových stránek.
Všeobecně platí: Použití fanouškovských rozšíření pro komerční účely je zakázáno. Fanouškovská rozšíření lze vyrábět pouze pro osobní potřebu a nesmí se nikdy prodávat. Toto omezení platí i v případě poskytnutí za výrobní náklady.

Úvod

Symbol rozšíření

Hradní páni je fanouškovské rozšíření, které vytvořil Trebuchet z Carcassonne Central. Aktuální pravidla byli upraveny členy Carcassonne Central.

Páni z Carcassonne sídlí na svých hradech od nepaměti. Svoje společenské postavení ukazují nejen ve velkosti svých příbytků, ale aj v délce hradních cest. Čím je totiž hradní cesta delší, tým větší má její Pán postavení.

Herní materiál

  • 4 kartičky krajiny s hradem na cestě.

Nové kartičky krajiny  

Nové kartičky krajiny se přikládají k hernímu plánu podle obvyklých pravidel základní hryzákladní hry .

CastleLords C1 TileC.png

Hrad na cestě: Hrad je součástí cesty. Družiník může byť umístněný na vstup do hradu jako hradní pán, který je umístněný zároveň na hradě i na cestě, nebo může být umístěn na louku jako sedlák.

Pravidla

Příprava hry  

Kartičky s hrady zamíchejte mezi ostatní kartičky hry.

Pravidla hry  

1. Přiložení kartičky

Pokud si vytáhne kartičku s hradem, přiložte ji podle obvyklých pravidel na herní plán.

2. Umístění figurky

Po přiložení kartičky krajiny s hradem na cestě, může hráč umístit družiníka

  1. na louku jako sedláka
    nebo
  2. na vstup do hradu jako hradního pána.[1].
CastleLords C1 PlaceMeeple.png

Príklad 1: Červený umístí družiníka na vstup do hradu. Cesta vedoucí z hradu se stává hradní cestou a je obsazená červeným hráčem.

Poznámka 1: Není povolené umístnění družiníka na hrad a zároveň také na cestu, protože hrad a cesta jsou součástí jedné hradní cesty.

Poznámka 2: Pravidla pro umístnění družiníka na hradní cestu jsou stejná jako pro normální cestu. Nezapomeňte, že družiník, který je umístněný na vstupu do hradu jako hradní pán, je umístněný zároveň na hradě i cestě.

3. Započítání bodů

Hradní cesta se počítá podle všech obvyklých pravidel základní hry pro normální cestu.
Pravidla pro převahu se uplatňují také na hradní cestu.

Hráč s převahou a s hradním pánem na hradní cestě získá 1 bod za každou kartičku hradní cesty. Zároveň získá 1 bod za každou předcházející kartičku hradní cesty. Hráč s převahou, ale bez hradního pána na hradní cestě, získává body za hradní cestu jako za normální cestu.

Příklad 2: Červený v průběhu předchozích tahů rozšířil hradní cestu na délku 4 políček. Červený nyní zahraje kartičku s křižovatkou a ukončí svou cestu. Získá 15 bodů (1 + 2 + 3 + 4 + 5).

Poznámka 1: Pokud mají lupiči převahu, získává hradní pán 0 bodů. Pokud mají hradní páni i lupiči rovnocennou převahu, získávají hradní páni body za hradní cestu a lupiči body za běžnou cestu.

Neútočná varianta hry

pokud hrajete neútočnou variantu hry, je nejvyšší bodová hodnota za hradní cestu 50 bodů.

Závěrečné vyhodnocení

Nedokončená hradní cesta se hodnotí podle běžných pravidel základní hry pro cestu, podle převahy hradních pánů a lupičů na cestě.

Kombinace s dalšími rozšířeními  

V následujícím okně zaškrtněte rozšíření které máte začleněné do své hry, zobrazí se vám tak pouze kombinace rozšíření které se vás týkají (ostatní informace zůstanou skryté).
Výběr rozšíření vyžaduje mít zapnutý JavaScript.
Spouštění...

Fanouškovská rozšíření

Lupičův synLupičův syn

Výklad pravidel komunitou Protože se hradní pán umísťuje na vstup do hradu, který je součástí hradní cesty, může hráč, odstraňující družiníka z cesty, odstranit i hradního pána.

StudnyStudny

Výklad pravidel komunitou Umístěné studny na cestě jsou pro vyhodnocení hradní cesty irelevantní, protože body za studny se přičítají až po výpočtu bodové hodnoty dokončené hradní cesty.

Seznam kartiček

Celkem kartiček: 4
CastleLords C1 TileA.png 1×
CastleLords C1 TileB.png 1×
CastleLords C1 TileC.png 1×
CastleLords C1 TileD.png 1×

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.

  1. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Hrad je součástí cesty, proto nelze družiníka umístit přímo na hrad. Pokud je družiník umístněný na vstup do hradu, cesta se stává hradní cestou. Pro hradní cestu platí stejná pravidla jako pro normální cestu ze základní hryzákladní hry , kromě vyhodnocení.
  2. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Podle pravidel C1 je přesun vozu ke vstupu do hradu povolen, protože je součástí hradní cesty.