Minirozšíření (Games Quarterly)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Games Quarterly 11 (1st edition) and the translation is 100% complete.

Úvod

GQ #11
Kartičky rozšíření
Více informací o samotném rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra.

Původní rozšíření z časopisu Games Quarterly č. 11 neobsahuje žádná pravidla.


Kartička s pramenem je zřejmě určena jako náhrada za kartičku obsaženou v Řeka I a Řeka II. Jednou z častých výtek vůči těmto dvěma rozšířením je, že vedou k větším loukám a částečně je to způsobeno tím, že louka obklopuje celý pramen. [1] Nicméně kartička s pramenem zahrnutá v tomto minirozšíření má cestu vedoucí od pramene a tak rozděluje louku. [2]

Nezáleží na tom, kolik kartiček s pramenem máte - přesto byste k vytvoření jediné řeky měli použít pouze jeden. [3]

Je třeba poznamenat, že oficiálně není kartička s loukou se stádo selátek (viz. Řeka II). To potvrdil Jay Tummelson ze společnosti Rio Grande Games, která je výrobcem tohoto rozšíření. [4] [5] [6] [7] [8] Je možné použít destičku, jako by to byla destička vepřového stáda, ale to by bylo spíše domácí pravidlo než oficiální pravidlo.

Herní materiál

  • 12 nový kartiček krajiny včetně 1 pružinové dlaždice.

Seznam kartiček

Celkem kartiček: 12

GC11 C1 Tile 01.jpg1x
GC11 C1 Tile 02.jpg1x
GC11 C1 Tile 03.jpg1x
GC11 C1 Tile 04.jpg1x
GC11 C1 Tile 05.jpg1x
GC11 C1 Tile 06.jpg1x
GC11 C1 Tile 07.jpg1x
GC11 C1 Tile 08.jpg1x
GC11 C1 Tile 09.jpg1x
GC11 C1 Tile 10.jpg1x
GC11 C1 Tile 11.jpg1x
GC11 C1 Tile 12.jpg1x

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek naleznete na této stránce.

  1. Icon Open Book.png Viz poznámky v Řeka I a Řeka II.
  2. Icon World Black.png Cesta končí něčím, co vypadá jako hostinec - není zde však žádné jezero, takže nesplňuje požadavky Hostince a katedrály na hodnocení.
  3. Icon Open Book.png Otázka: Když spojíme dvě sady řek (Řeka I a Řeka II), máme vytvořit dvě řeky (s použitím dvou pramenů), nebo jeden pramen a jedno jezero zahodit a vytvořit jen jednu řeku? Odpověď: Jednoho pramene a jednoho jezera se zbavte.
  4. Icon Open Book.png Otázka: Máte nějaké oficiální rozhodnutí? Od Hans im Glück jsem pochopil, že se jedná o vaše kartičky, nikoliv o jejich, takže předpokládám, že jste konečným distributorem vy! Odpověď: Ano, jsem - a tohle je jen louka - žádné zvláštní body za prasata a krávy na něm nejsou - promiňte.
  5. Icon House Black.png kartička s loukou se stádem prasat může být pro účely hodnocení statku počítán jako kartička se stádem selátek (tj. poskytuje bonusový bod za město). Může být takto započítán, i když se nehraje s figurkou selátka z (Kupci a stavitelé).
  6. Icon World Black.png Neexistují žádná oficiální pravidla pro použití dvou kartiček stáda selátek, stejně tak neexistují pravidla pro použití dvou kopií řeky II, a podobná kartička GQ11 není oficiálně se stádem selátek. Pokud však má jedna farma více dlaždic s prasečím stádem, zdá se, že by se neměly stohovat; jinými slovy, bonus by měl být udělen pouze jednou, v souladu s ostatními krajinnými bonusy, jako jsou Hostince a katedrály.
  7. Icon Open Book.png Otázka: Získává dlaždice s vepřovicemi stále bod navíc, když je na statku stodola (stodola = 4 body, stodola+vepřovice = 5 bodů za město)? Odpověď: Destička stádo prasat se počítá pouze ve spojení se zemědělci, nikoliv se stodolou.
  8. Icon House Black.png Destička stádo prasat může přinést bod navíc za město, pokud je na farmě stodola.