Minirozšíření (Games Quarterly)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Games Quarterly 11 (1st edition) and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎italiano • ‎čeština

Úvod

GQ #11
Kartičky rozšíření

Původní rozšíření GQ11 neobsahuje žádná pravidla.

Rozšíření z GQ11 obsahuje „dosud neviděné rozložení kartiček“, s výjimkou kartičky s řekou a dvěma městskými částmi, která byla dříve k dispozici v Řeka I. Většina těchto „nových konfigurací“ je dostatečně triviální, například odstranění vlajky nebo obchodního zboží nebo obrácení zrcadla jiné kartičce. Dvě z kartiček si však zaslouží více objasnění.

Kartička s pramenem je zřejmě určena jako náhrada za kartičku obsaženou v Řeka I a Řeka II. Jednou z častých výtek vůči těmto dvěma rozšířením je, že vedou k větším loukám, a částečně je to způsobeno tím, že louka jde po celé délce pramene, alespoň oficiálně. [1] Nicméně kartička s pramenem, která je zde zahrnuta, má cestu vedoucí od pramene, a tak rozděluje louku. [2]

Nezáleží na tom, kolik dílků pramenů máte, přesto byste měli použít pouze jeden k vytvoření jediné řeky. [3]

Je třeba poznamenat, že oficiálně není destička FFFF destičkou pro stádo prasat (viz. Řeka II). To potvrdil Jay Tummelson ze společnosti Rio Grande Games, která je výrobcem tohoto rozšíření. [4] [5] [6] [7] [8] Je možné použít destičku, jako by to byla destička vepřového stáda, ale to by bylo spíše domácí pravidlo než oficiální pravidlo.

Herní materiál

  • 12 nový kartiček krajiny včetně 1 pružinové dlaždice.

Seznam kartiček

Celkem kartiček: 12

GC11 C1 Tile 01.jpgx1
GC11 C1 Tile 02.jpgx1
GC11 C1 Tile 03.jpgx1
GC11 C1 Tile 04.jpgx1
GC11 C1 Tile 05.jpgx1
GC11 C1 Tile 06.jpgx1
GC11 C1 Tile 07.jpgx1
GC11 C1 Tile 08.jpgx1
GC11 C1 Tile 09.jpgx1
GC11 C1 Tile 10.jpgx1
GC11 C1 Tile 11.jpgx1
GC11 C1 Tile 12.jpgx1

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek naleznete na této stránce.

  1. Icon Open Book.png Viz poznámky v Řeka I a Řeka II.
  2. Icon World Black.png Cesta končí něčím, co vypadá jako hostinec; není zde však žádné jezero, takže nesplňuje požadavky Hostince a katedrály na bodování.
  3. Icon Open Book.png Otázka: Když spojíme dvě sady řek (Řeka I a Řeka II), máme vytvořit dvě řeky (s použitím dvou pramenů), nebo zahodit jeden pramen a jedno jezero a vytvořit jen jednu řeku? Odpověď: Jednoho pramene a jednoho jezera se zbavíme.
  4. Icon Open Book.png Otázka: Máte nějaké oficiální rozhodnutí? Od Hanse im Glücka jsem pochopil, že se jedná o vaše dlaždice, nikoliv o jejich, takže předpokládám, že jste konečným arbitrem vy! Odpověď: Ano, jsem - a tohle je jen pole -žádné zvláštní body za prasata a krávy na něm nejsou - promiňte.
  5. Icon House Black.png Díl FFFF se stádem prasat může být pro účely bodování farem počítán jako dílek stáda prasat (tj. poskytuje bonusový bod za město). Může být takto započítán, i když se nehraje s figurkou prasete (Kupci a stavitelé).
  6. Icon World Black.png Neexistují žádná oficiální pravidla pro použití dvou dílků stád prasat, stejně jako neexistují pravidla pro použití dvou kopií Řeka II, a podobný dílek GQ11 není oficiálně dílek stád prasat. Pokud však má jedna farma více dlaždic s prasečím stádem, zdá se, že by se neměly stohovat; jinými slovy, bonus by měl být udělen pouze jednou, v souladu s ostatními krajinnými bonusy, jako jsou Hostince a katedrály.
  7. Icon Open Book.png Otázka: Získává dlaždice s vepřovicemi stále bod navíc, když je na statku stodola (stodola = 4 body, stodola+vepřovice = 5 bodů za město)? Odpověď: Destička stádo prasat se počítá pouze ve spojení se zemědělci, nikoliv se stodolou.
  8. Icon House Black.png Destička stádo prasat může přinést bod navíc za město, pokud je na farmě stodola.