Pan Perníček (zimní krajina)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Winter Edition The Gingerbread Man and the translation is 100% complete.
Other languages:

Hlavní strana  > Zimní krajina  > Pan Perníček (zimní krajina)


Úvod

Symbol rozšíření
Více informací o samotném rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

V Carcassonne vypukla zima. Je chladná, ale romantická, je to čas horkých nápojů a sladkého pečiva. Život ve městě Carcassonne je prostě trochu pomalejší. Občas se však objeví nový chlapík - už jste ho našli?

Herní materiál

 • 1 dřevěná figurka perníčka (nebo žeton v ruském vydání)
Dřevěná figurka perníčka
Žeton perníčka (pouze ruské vydání)
 • 6 nových kartiček krajiny se symbolem pana perníčka

Pravidla

Win gbm gbm-in-startCity.png

Příprava hry  

Všechna běžná pravidla hry Carcassonne zůstávají zachována. Toto rozšíření lze hrát pouze se zimní krajinou Carcassonne kvůli rozdílné rubové straně. Šest nových kartiček krajiny s panem perníčkem je smícháno s kartičkami zimní krajiny. Dřevěná figurka perníčka je umístěna na startovní kartičku do města.

Pravidla hry  

Hraní s novými kartičkami: Pokud si hráč vytáhne kartičku krajiny se symbolem perníčka, umístí ji podle běžných pravidel a provede běžný tah. Poté si vezme figurku perníčka a umístí ho do jiného nedokončeného města.

Hodnocení s Perníčkem

 1. Pokud se figurka Perníčka přesouvá z nedokončeného města (umístěním dalšího kartičky s perníčkem), dostanou všichni hráči, kteří mají v tomto městě jednoho nebo více rytířů, body. Za každého svého rytíře v tomto městě obdrží každý hráč 1 bod za každou kartičku, která je v tomto okamžiku součástí města. Erby v tomto případě nepřinášejí žádné body. Rytíři v tomto městě zůstávají. [1]
 2. Pokud se uzavře město, ve kterém se nachází figurka perníčka. Ještě před jeho samotným vyhodnocením obdrží všichni hráči za každého svého rytíře v tomto městě ještě 1 bod za každou kartičku města. Následně se město vyhodnotí podle běžných pravidel hry.
  Poté hráč, který město uzavřel, přesune figurku perníčka do jiného nedokončeného města.

Zvláštní případ: Pokud se v krajině nenachází žádné nedokončené město, zůstává figurka perníčka stát ve městě. [2] Pokud je město dokončeno, postaví se mimo hrací plochu a může být vrácena do hry po přiložení nové kartičky se symbolem perníčka.

Příklad hodnocení 1 [3]: Červený přiloží kartičku se symbolem perníčka a přesune figurku perníčka do nedokončeného města vpravo nahoře. Protože figurka Pernička opouští město, získá modrý 7 bodů (7 kartiček, 1 rytíř) a červený 14 bodů (7 kartiček, 2 rytíři).
Příklad hodnocení 2: Červený přiloží kartičku a dokončí město, ve kterém stojí perník. Za perníčka získá modrý 6 bodů (6 kartiček, 1 rytíř) a červený 12 bodů (6 kartiček, 2 rytíři). Poté červený získá dalších 14 bodů za město. Následně červený přesune perníčka do jiného neuzavřeného města.

Kombinace s dalšími rozšířeními [4]

 • Perníček může být sežrán drakem.
 • Velká figurka se při hodnocení perníčka počítá jako normální figurka.
 • Speciální figurky (např. prasátko a stavitel), s perníkem nespolupracují.


Seznam kartiček

Celkem kartiček: 6
Winter Gingerbread Man C2 Tile A.jpg 1× 
Winter Gingerbread Man C2 Tile B.jpg 1× 
Winter Gingerbread Man C2 Tile C.jpg 1 (or 2) (*)× 
Winter Gingerbread Man C2 Tile F.jpg 1× 

Poznámka: následující kartička nebyla v prvním vydání rozšíření obsažena. V prvním výtisku jsou místo toho 2 kopie kartičky označené (*) výše.

Winter Gingerbread Man C2 Tile D.jpg 1× 

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.

 1. Výklad pravidel komunitou Tento případ neplatí, pokud byla k dokončení města s perníkem použita kartička se symbolem perníčka. V takovém případě by se měl použít případ č. 2. V důsledku toho by se perník pohnul pouze jednou.
 2. Výklad pravidel komunitou Protože se perníček nepohybuje, nedochází k jeho hodnocení.
 3. Rozdílná pravidla mezi jednotlivými edicemi nebo vydavatelstvími Jak je také uvedeno v seznamu kartiček, červeně ohraničená kartička zobrazená v tomto příkladu nebyla zahrnuta do původního výtisku minirozšíření.
 4. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Tato upřesnění pocházejí ze hry Carcassonne pro iOS, kde lze zimní edici snadno kombinovat s rozšířeními ze standardní edice Carcassonne. (12/2014)