Mikulášské počítadlo bodů

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Saint Nicholas Scoring Board and the translation is 100% complete.
Other languages:

Hlavní strana  > Carcassonne  > Mikulášské počítadlo bodů


Úvod

Neoficiální symbol varianty

Pravidla C2 pro variantu   Mikulášské počítadlo bodů nemají dosud žádný oficiální překlad do češtiny. Nejnovější původní pravidla v němčině publikovalo vydavatelství HiG roku 2016. Na této stránce je uveden jejich překlad s korekčními úpravami popsanými na souhrnné stránce: Poznámky k čekému překladu.

Více informací o samotném rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Herní materiál

  • 1 Mikulášské počítadlo bodů
Mikulášské počítadlo bodů
Dvě místa na počítadle bodů jsou označeny samolepkami:
  • Na políčku číslo 6 je čepice Santy Klause.
  • Na políčku číslo 24 je vánoční stromeček.
Detail políčka s nálepkou klobouku Santa Kaluse
Detail políčka s nálepkou vánočního stromku

Na počítadle bodů je také podepsán Klaus-Jürgen Wrede.

Pravidla

Příprava hry  

Mikulášské počítadlo bodů použijte místo běžného počítadla bodů.

Mikulášské počítadlo bodů  

1. Přiložení kartičky

Toto rozšíření nemá žádná speciální pravidla pro kartičky krajiny.

2. Umístění družiníka

Toto rozšíření nemá žádná speciální pravidla pro figurky.

3. Započítání bodů

Pokud se váš bodovací družiník posune (nebo překročí) na políčko 6 jako poslední hráč nebo na políčko 24 jako první hráč (políčka jsou označeny nálepkou), získáte okamžitě další tah. [1]

To znamená, že po této bodovací fázi si okamžitě vytáhnete další kartičku a provedete další tah. Po dokončení vaší akce je na řadě další hráč. [2]

Domácí pravidla  

Všeobecné pravidlo:

Domácí pravidla nebo varianty Pokud je v důsledku přiložení kartičky bodováno více území, rozhodne aktivní hráč v jakém pořadí budou tyto body přidělovány. (přispěl Fritz_Spinne)
Domácí pravidla nebo varianty Pokud jeden nebo více hráčů splní jednu z výše uvedených podmínek, každý z nich získá nový tah navíc. Tyto dodatečné tahy probíhají postupně ve směru hodinových ručiček počínaje hráčem nalevo od aktivního hráče. Po provedení všech těchto dodatečných tahů se uskuteční původní tah dalšího hráče. (přispěl Fritz_Spinne)
Domácí pravidla nebo varianty Pokud družiník splní současně obě výše uvedené podmínky, získá jeho majitel dva tahy navíc. (přispěl Fritz_Spinne)
Domácí pravidla nebo varianty Pokud družiník splní současně obě výše uvedené podmínky, bude jeho majiteli udělen pouze jeden tah navíc. (přispěl Fritz_Spinne)

Kupci a stavitelé (2. rozšíření)

Domácí pravidla nebo varianty Pokud aktivní hráč splňuje jednu z výše uvedených podmínek a v té době rozšířil cestu nebo město svým stavitelem, dokončí aktivní hráč nejprve tah stavitelem a poté se uskuteční tah navíc, který mu udělila mikulášská tabulka. Případné dodatečné tahy udělené během tahu stavitele se provedou až poté. (přispěl Fritz_Spinne)

Dopisy (mini 2)

Domácí pravidla nebo varianty Protože bodovacího družiníka a dámu mají všichni hráči, pokud hráč posune první ze svých počítacích figurek jako poslední na políčko 6 (nebo ho překročí) (všichni ostatní hráči již mají počítací figurku za políčkem 6) nebo posune druhou ze svých počítacích figurek jako první na políčko 24 (nebo ho překročí) (nikdo jiný tam nemá dvě počítací figurky) bodovací tabulky, hráč okamžitě obdrží tah navíc. Nezáleží na tom, zda je počítací figurkou počítací družiník nebo dáma. (přispěl Fritz_Spinne)

Zbojníci (mini 6)

Domácí pravidla nebo varianty Jakékoli body uloupené zbojníkem na počítadle bodů mohou během bodování bonusové hry spustit podmínku, která poskytuje tah navíc. (přispěl Fritz_Spinne)

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.

  1. Domácí pravidla nebo varianty Pokud tuto podmínku splní více hráčů, mohou tah navíc využít všichni.
  2. Výklad pravidel komunitou Podle pravidel dodatečný tah spočívá v tom, že se celý tah odehraje hned po tahu aktivního hráče (i když se jedná o tah stavitele), tedy těsně předtím, než se následující hráč stane novým aktivním hráčem. V důsledku toho se dodatečné vnořené tahy, k nimž dojde v důsledku depeší (viz Dopisy), dražeb kartiček (viz Mosty a hrady) nebo stavitelů ve vnořených tazích (viz Kupci a stavitelé), dokončí jako obvykle.