Games Quarterly 11 (původní edice)
Jump to navigation
Jump to search
Na této stránce najdete pravidla pro takto ilustrované kartičky. |
Toto rozšíření nebylo v dalších edicích publikováno. |
Pokud grafika na vašich kartičkách vypadá úplně jinak, bude mít jinou spin-off hru Carcassonne. |
Games Quarterly 11 |
Úvod
Česká pravidla k rozšíření Games Quarterly 11 ilustrovaném ve stylu původní edice (C1), nevycházejí z žádných oficiálních pravidel. Rozšíření samotné publikovala společnost Games Quarterly. Na této stránce je uveden soupis obecných pravidel s korekčními úpravami popsanými na souhrnné stránce: Poznámky k českému překladu.
Více informací o samotném rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).
Součástí rozšíření bylo do té doby „neviděné rozložení kartiček“, s výjimkou kartičky s řekou a dvěma částmi města - ta byla dříve k dispozici v řece I. Většina těchto „nových konfigurací“ je dostatečně triviálních, například byl odstraněn erb, symbol zboží nebo došlo k zrcadlovému obrácení. Některé z kartiček si však zaslouží více objasnění viz dále.
Herní materiál
- 10 nových kartiček krajiny
- 2 kartičky s řekou
Pravidla
Nové kartičky krajiny
Pramen řeky je zřejmě určen jako náhrada za podobný pramen obsažený v řece I a řece II - Jednou z častých výtek vůči těmto dvěma rozšířením je, že vznikají příliš velké louky a částečně je to způsobeno právě tím, že louka obklopuje celý pramen. Kartička s pramenem zahrnutá v tomto rozšíření má cestu vedoucí od pramene a louka je tak na ni rozdělena. [1]
Nezáleží na tom, kolik máte kartiček s pramenem, přesto byste k vytvoření jedné řeky měli použít pramen pouze jeden. [2]
Je třeba poznamenat, že na kartičce s loukou není oficiálně stádo prasat (viz Řeka II). Toto objasnění potvrdil Jay Tummelson ze společnosti Rio Grande Games, která je výrobcem tohoto rozšíření. [3] [4] [5] [6] [7]
Kartičku je možné použít, jako by na ni bylo stádo prasat, ale bylo by to tak spíše domácí pravidlo než pravidlo oficiální.
Seznam kartiček
Celkem kartiček: 12
Vysvětlivky
- Některé kartičky obsahují dodatečné ilustrace, které mohou mít význam v kombinaci s některým z dalších rozšíření:
Poznámky pod čarou
Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.
- ↑ Cesta končí stavením, které může vypadat jako hostinec, nenachzí se ale u něj žádné jezero - tento prvek tak při hodnocení nesplňuje požadavky hostince.
- ↑ Otázka: Když spojíme dvě sady řek ( Řeka a Řeka II), máme vytvořit dvě řeky (s použitím dvou pramenů), nebo jeden pramen a jedno jezero zahodit a vytvořit jen jednu řeku? Odpověď: Jeden pramen a jedno jezero odložte stranou.
- ↑ Otázka: Máte nějaké oficiální rozhodnutí? Od Hans im Glück jsme pochopily, že se jedná o vaše kartičky, nikoliv o jejich, takže předpokládáme, že jste konečným distributorem vy! Odpověď: Ano, jsme - a tohle je jen louka - žádné zvláštní body za prasata a krávy na ni nejsou - promiňte.
- ↑ Kartička FFFF s loukou a stádem prasat může být při hodnocení statku počítána jako kartička se stádem prasat (tj. poskytuje body navíc za město). Může být takto započítána, i když se nehraje s figurkou prasátka z (2. rozšíření Kupci a stavitelé).
- ↑ Nemáme žádné oficiální pravidlo pro použití dvou kartiček se stádem prasat, stejně tak nejsou pravidla pro použití dvou kopií Řeka II a podobná kartička GQ11 není oficiálně se stádem prasat. Pokud však má jedna louka víc kartiček se stádem prasat, zdá se, že by se neměly slučovat; jinými slovy, body navíc by měly být uděleny pouze jednou, v souladu s hodnocením ostatních prvků, jako jsou např. hostince.
- ↑ Otázka: Získáme za kartičku se stádem prasat body navíc, když je na louce statek (statek = 4 body, statek+stádo prasat = 5 bodů za město)? Odpověď: Kartička se stádem prasat se počítá pouze ve spojení se sedláky, nikoliv se statkem.
- ↑ Kartička se stádem prasat může přinést bod navíc za město, pokud je na louce statek.