Games Quarterly 11 (původní edice)

From Wikicarpedia
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Games Quarterly 11 (1st edition) and the translation is 100% complete.

Carcassonne Games Quarterly 11 (původní edice) - Wiki stránka s komentovanými pravidly v češtině

GC11 C1 Tile 09.jpg Na této stránce najdete pravidla pro takto ilustrované kartičky. GC11 C1 Tile 11.jpg
Toto rozšíření nebylo v dalších edicích publikováno.
Pokud grafika na vašich kartičkách vypadá úplně jinak, bude mít jinou spin-off hru Carcassonne.Rule selection by design Spin-offs.png


GQ11.png
Games Quarterly 11


Úvod

Symbol GamesQuarterly C1.png
WICA symbol rozšíření

Následující česká pravidla pro rozšíření  Games Quarterly 11 v edici C1, nebyly dosud oficiálně vydány Na této stránce je uveden soupis obecných pravidel s korekčními úpravami popsanými na souhrnné stránce: Notes on the Czech translation logo.png Poznámky k čekému překladu.

Více informací o samotném rozšíření naleznete v Carcapedii Carcassonne CZ fóra (pro zobrazení obsahu se prosím zaregistrujte).

Součástí bylo „do té doby neviděné rozložení kartiček“, s výjimkou kartičky s řekou a dvěma částmi města, která byla dříve k dispozici v řece I. Většina těchto „nových konfigurací“ je dostatečně triviálních, například odstraněním erbu nebo symbolu zboží nebo zrcadlové obrácení jiné kartičky. Některé z kartiček si však zaslouží více objasnění.

Herní materiál

 • 10 nových kartiček krajiny
 • 2 kartičky s řekou

Pravidla

Exclamation2.png

Toto rozšíření nemá žádná oficiální pravidla. Tato stránka slouží pouze jako soupis informací o kartičkách a popis částí krajiny na nich vyobrazených.

Nové kartičky krajiny  

GC11 C1 Tile 11.jpg
Pramen řeky je zřejmě určen jako náhrada za podobný pramen obsažený v řece I a řece II. Jednou z častých výtek vůči těmto dvěma rozšířením je, že vznikají příliš velké louky a částečně je to způsobeno právě tím, že louka obklopuje celý pramen. [1]

Kartička s pramenem zahrnutá v tomto rozšíření má právě cestu vedoucí od pramene a louka je tak na ni rozdělena. [2]

Nezáleží na tom, kolik máte kartiček s pramenem - přesto byste k vytvoření jedné řeky měli použít pouze jeden. [3]
GC11 C1 Tile 09.jpg
Je třeba poznamenat, že na kartičce s loukou není oficiálně stádo prasat (viz Řeka II). Toto objasnění potvrdil Jay Tummelson ze společnosti Rio Grande Games, která je výrobcem tohoto rozšíření. [4] [5] [6] [7] [8] Kartičku je možné použít, jako by na ni bylo stádo prasat, ale bylo by to tak spíše domácí pravidlo než pravidlo oficiální.

Seznam kartiček

Celkem kartiček: 12
GC11 C1 Tile 01.jpg 1×
GC11 C1 Tile 02.jpg 1×
GC11 C1 Tile 03.jpg 1×
GC11 C1 Tile 04.jpg 1×
GC11 C1 Tile 05.jpg 1×
GC11 C1 Tile 06.jpg 1×
GC11 C1 Tile 07.jpg 1×
GC11 C1 Tile 08.jpg 1×
GC11 C1 Tile 09.jpg 1×
  + Feature Shed C1.png + Popis
GC11 C1 Tile 10.jpg 1×
Symbol CarcassonneC.png 
GC11 C1 Tile 11.jpg 1×
 / Q + Popis
GC11 C1 Tile 12.jpg 1×
 / F
Vysvětlivky
 • Symbol CarcassonneC.png - označuje kartičku s vyobrazeným klášterem: Feat Cloister C1.png
 • Některé kartičky obsahují dodatečné ilustrace, které mohou mít význam v kombinaci s některým z dalších rozšíření:

Poznámky pod čarou

Vysvětlení ikonek najdete na této stránce.

 1. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Viz poznámky v řece I a řece II.
 2. Výklad pravidel komunitou Cesta končí něčím, co vypadá jako hostinec - není zde však žádné jezero - tento prvek tak nesplňuje požadavky hostince při hodnocení.
 3. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Otázka: Když spojíme dvě sady řek (Řeka I a Řeka II), máme vytvořit dvě řeky (s použitím dvou pramenů), nebo jeden pramen a jedno jezero zahodit a vytvořit jen jednu řeku? Odpověď: Jeden pramen a jedno jezero odložte stranou.
 4. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Otázka: Máte nějaké oficiální rozhodnutí? Od Hans im Glück jsme pochopily, že se jedná o vaše kartičky, nikoliv o jejich, takže předpokládáme, že jste konečným distributorem vy! Odpověď: Ano, jsme - a tohle je jen louka - žádné zvláštní body za prasata a krávy na ni nejsou - promiňte.
 5. Domácí pravidla nebo varianty Kartička FFFF s loukou a stádem prasat může být při hodnocení statku počítána jako kartička se stádem prasat (tj. poskytuje body navíc za město). Může být takto započítána, i když se nehraje s figurkou prasátka z (2. rozšíření  Kupci a stavitelé).
 6. Výklad pravidel komunitou Není žádné oficiální pravidlo při použití dvou kartiček stádem prasat, stejně tak nejsou pravidla pro použití dvou kopií  řeky II, a podobná kartička GQ11 není oficiálně se stádem prasat. Pokud však má jedna louka víc kartiček se stádem prasat, zdá se, že by se neměly stohovat; jinými slovy, body navíc by měly být uděleny pouze jednou, v souladu s hodnocením ostatních prvků, jako jsou např. hostince.
 7. Oficiální vysvětlení pravidel od vydavatelství Otázka: Získáme za kartičku se stádem prasat body navíc, když je na louce statek (statek = 4 body, statek+stádo prasat = 5 bodů za město)? Odpověď: Kartička se stádem prasat se počítá pouze ve spojení se sedláky, nikoliv se statkem.
 8. Domácí pravidla nebo varianty Kartička se stádem prasat může přinést bod navíc za město, pokud je na louce statek.