Černý drak (fanouškovské rozšíření)

This page is a translated version of the page Black Dragon (Fan Expansion) and the translation is 100% complete.

Carcassonne Černý drak (fanouškovské rozšíření) - Česká pravidla.
Černý drak přináší do hry novou neutrální figurku, černého draka. Tento drak je mocný, jakmile se dokončí část krajiny začne létat po krajině Carcassonne a žrát vše, co mu přijde do cesty. Nikdo není v bezpečí, sežrat může dokonce i červeného draka nebo vílu! Toto fanouškovské rozšíření lze hrát s libovolnou kombinací rozšíření hry Carcassonne; 3. rozšíření Princezna a drak Princezna a drak není pro hru nutné.

Other languages:
Figure Black Dragon.png Toto rozšíření je nezávislé na grafice kartiček a lze jej hrát jak s originální základní hrou Carcassonne tak s jakoukoli hrou spin-off (s malými úpravami pravidel).
Pokud grafika na vašich kartičkách vypadá úplně jinak, bude se jedna o spin-off hru Carcassonne.Rule selection by design Spin-offs.png

Hlavní strana > Carcassonne > Fanouškovská rozšíření  > Černý drak (fanouškovské rozšíření)


Symbol Black Dragon.png

Carcassonne Černý drak (fanouškovské rozšíření) - Česká pravidla.
Černý drak přináší do hry novou neutrální figurku, černého draka. Tento drak je mocný, jakmile se dokončí část krajiny začne létat po krajině Carcassonne a žrát vše, co mu přijde do cesty. Nikdo není v bezpečí, sežrat může dokonce i červeného draka nebo vílu! Toto fanouškovské rozšíření lze hrát s libovolnou kombinací rozšíření hry Carcassonne; 3. rozšíření Princezna a drak Princezna a drak není pro hru nutné.

Úvod

 
Symbol rozšíření

Společná pravidla C3, C2 a C1 a herní materiál pro fanouškovské rozšíření   Černý drak vytvořil člen Carcassonne komunitních fór: šmoula (CarcCZ, CarcC). Na této stránce je uveden jejich přepis s korekčními úpravami popsanými na souhrnné stránce: Poznámky k čekému překladu.

Obsah ke stažení

Upozorňujeme, že WikiCarpedia nenese odpovědnost za obsah uvedených odkazů. Uveřejněné rozšíření se řídí pravidly příslušných webových stránek.
Komerční použití fanouškovských rozšíření je zakázáno. Tato rozšíření jsou určena výhradně pro osobní použití a nesmějí být za žádných okolností prodávána a to ani za pořizovací cenu.

Soubory ke stažení jsou k dispozici na následujících stránkách (může být vyžadována registrace):

Herní materiál

  • 1 figurka černého draka
 

Pravidla

Příprava hry  

Černého draka umístěte prozatím stranou - nepatří žádnému hráči.

Černý drak  

1. Přiložení kartičky

Součástí tohoto rozšíření nejsou žádné kartičky. Běžné kartičky krajiny se přikládají podle všech obvyklých pravidel.

2. Umístění družiníka

Černý drak se umísťuje až po započítání bodů. Družiníka můžete umístit podle běžných pravidel.

3. Započítání bodů

Černý drak vstupuje do hry až ve chvíli, kdy první hráč na počítadle bodů dosáhne nebo překročí 50 bodů. V tomto okamžiku, po získání bodů za dokončené území, pokračujte na Krok 3: Umístění Černého draka. Od tohoto okamžiku na začátku fáze 3. Započítání bodů musí hráč na tahu přesunout Černého draka, jakmile je dokončeno alespoň jedno území.

Krok 1: Pohyb černého draka
Pokud je černý drak ve hře a přiložením kartičky bylo dokončeno jedno nebo více území, hráč na tahu posune černého draka horizontálně, nebo vertikálně o 1 pole za každé dokončené území. Černý drak během tohoto tahu nesmí vstoupit na žádnou kartičku dvakrát. Černý drak sní každou figurku na kartičce, na kterou se přesunul. Figurky hráčů se vracejí do jejich zásoby, neutrální figurky se odkládají stranou.

 
Příklad 1: Žlutý přiloží kartičkou a dokončí 3 území. Žlutý posune černého draka o tři pole, červený a modrý družiník se vrátí do zásoby příslušnému hráči.

Krok 2: Hodnocení dokončených území
Nyní se vyhodnotí všechny dokončená území.

 
Příklad 2: Žlutý družiník přežil na dokončené cestě poté, co černý drak dokončil přesun. Žlutý získá 2 body a vrací se do zásoby hráče.

Krok 3: Umístění černého draka
Pokud po započítání všech bodů v daném tahu dosáhne nebo překročí kterýkoli počítací družiník na počítadle bodů políčko 50, vezměte černého draka a umístěte ho na poslední přiloženou kartičku. Černý drak sežere každou figurku na kartičce. Všechny body získané hráči po fázi 3. Započítání bodů nemají žádný vliv na umístění černého draka a to ani v případě, že některý z hráčů dosáhl nebo překročil na počítadle bodů políčko 50.


 
Příklad 4a: Situace před započítáním bodů červeného.
 
Příklad 4b: Červený získal 3 body a posunul svého počítacího družiníka ze 47 bodů na 50 bodů. Černý drak je umístěn na kartičku, která byla přiložena během tohoto tahu.

Kombinace s dalšími rozšířeními  

Výběr rozšíření
V tomto zaškrtávacím výběru si můžete vybrat rozšíření (nebo jeho části) které máte ve své hře. Zobrazí se vám tak informace pouze o vybraných rozšířeních a ostatní informace zůstanou skryté.
V této části se zobrazují informace pouze o rozšířeních které máte zaškrtnuté ve výběru rozšíření.
Výběr rozšíření vyžaduje mít zapnutý JavaScript.
Spouštění...
Jídelníček černého draka
2b. Ochrana před černým drakem

 Duchové, zámky a hřbitovy (11. rozšíření)

  Pokud je družiník s duchy sežrán černým drakem, vrátí se tito duchové do banku.